Inwestycja w SEO - czy to się zwróci - O optymalizacji stron

pozycjonowanie stron jastrzębie

Internet a pozycjonowanie


Pozycjonowanie stron internetowych działa na zasadzie wielu mechanizmów Google i innych wyszukiwarek internetowych. SEO to proces bardzo skomplikowany, na który składa się ogrom bardzo różnych czynników. Co to jest? Za

Inwestycja w SEO - czy to się zwróci - O optymalizacji stron pozycjonowanie stron jastrzębie
cznijmy od budowy strony. Musi być ona skonstruowana w sposób odpowiedni, odpowiadający wysokiej jakości usług. Google sugeruje wytyczne odnośnie budowy tejże strony internetowej. Po pierwsze – dobrze jeśli strona zawiera dużo dobrej treści. Dobrej, czyli takiej, która jest przydatna dla użytkownika. Po drugie – dobrze jeśli strona zawiera dużo słów kluczowych, a więc fraz na które chce się pozycjonować. Po trzecie – istotna jest struktura nagłówków na stronie, różne techniczne aspekty. Oczywiście to tylko część z wytycznych w pozycjonowaniu stron www.



Wysoka pozycja strony w wyszukiwarce


Co znaczy fraza "wysoka pozycja w wyszukiwarce" w odniesieniu do strony internetowej? Znaczy to nic innego, jak sytuację, w której strona internetowa znajduje się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania, przykładowo na pierwszej stronie wyszukiwania danej frazy w Google. Z wyrażeniem wysoka pozycja w wyszukiwarce ściśle powiązane są frazy, takie jak top 5 czy top 10. Oczywiście analogicznie mogą występować też frazy wskazujące miejsce strony internetowej w wyszukiwarce. Fraza top 5 oznacza, że dana strona znajduje się w wynikach wyszukiwania w pierwszych pięciu wyświetlanych linkach, podobnie wyrażenie top 10 odnosi się do miejsca strony w wynikach, z tym że znajduje się nie w pierwszej piątce, ale w pierwszej dziesiątce pokazywanych wyników.


Nie zawsze są one właściwie oddzielone

Wyszukiwarki stanowią wymarzony cel reklamodawców, ponieważ mają oni praktycznie pełną gwarancję, że osoba wyszukująca dane hasło jest nim zainteresowana. Tak więc większość wyszukiwarek oferuje reklamy zależne od treści zapytań (np. AdWords oferowany przez Google). Nie zawsze są one właściwie oddzielone od wyników poszukiwań, co stało się źródłem protestów grup ochrony praw konsumentów oraz kilku do dziś nierozstrzygniętych spraw sądowych. Ze względu na szeroką krytykę procederu nieoddzielania reklam od wyników, większość wyszukiwarek z niego zrezygnowała i wyraźnie zaznacza teraz reklamy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyszukiwarka_internetowa